Ransomware: obnovení dat bez zaplacení výkupného

SecurityNet vám bude profesionálním partnerem a pomůže při napadení, kdy jsou paralyzovány počítače/data jednotlivců i firem.

Ransomware je název odvozený ze slov ransom (výkupné) a software, což jinými slovy znamená vyděračský software. Jedná se o škodlivý software, který zablokuje počítač a požaduje po uživateli výkupné za obnovení přístupu k datům. Ransomware není jeden konkrétní počítačový virus, ale obecné označení, které čítá patrně již mnoho tisíc různých mutací a verzí.

“Správný postup při obnově dat napadených ransomware může v některých případech doslova zachránit firmu nebo ušetřit týdny, měsíce práce a nemalý finanční obnos. S řešením obnovy dat po napadní ransomware jsme pomohli desítkám firem. Také firmy chráníme před tímto typem útoku nebo ztrátou dat.”
Petr Pomajbík, jednatel společnosti Petr Pomajbík jednatel společnosti

Zaplatit útočníkovi není řešení

Autoři tohoto škodlivého software často používají těžko prolomitelné algoritmy šifrování. Pro specialisty na ransomware to však může být řešitelný problém. Pokud už váš počítač nebo počítače byly napadeny, vždy nejdříve problém konzultujte s odborníky. Neváhejte se obrátit na SecurityNet.cz s.r.o., ušetříte si zbytečné starosti a čas. Útočníkem požadované částky se pohybují od pár desítek až po statisíce Euro. Platba za zpřístupnění dat je vždy vyžadována v kryptoměnách, nejčastěji v Bitcoinech. Často po zaplacení nemalé částky již neuvidíte ani data ani své peníze.

Zálohování a opatrnosti není nikdy dost

Nejlepší obranou proti ransomware je samozřejmě prevence a obezřetnost na každém kroku virtuálním světem internetu. Častou příčinou napadení počítače je lidský faktor. Letmým kliknutím na odkaz v mailu si můžete zadělat na pořádné starosti. Proto vždy používejte kvalitní antivirový software, který uživatele před nebezpečným odkazem varuje a pokud už se škodlivý software do počítače dostane, tak by měl zabránit jeho aplikaci v počítači. To ovšem nemusí platit u nově se šířícího nebezpečného software, který ještě není vývojářům antivirového software znám.

Pokud důležitá data pravidelně zálohujete, tak i přes všechny ostatní problémy a nepřístupná data v počítači máte vyhráno. Pro správné zálohování je však potřeba dodržovat pravidla. Zálohujete správně?

 

 

Zachraťe svá data, neváhejte a kontaktujte nás Kontakt