VIP Hosting

SecurityNet bude partnerem při realizaci vašeho clusteru. Zrealizujeme váš cluster v našich datacentrech a nebo v datacentru vaší společnosti.

Máme více jak 15ti leté zkušenosti s provozem vlastního public webhostingového a virtualizačního clusteru (hukot.net).

Privátní clustery provozujeme z České Třebové, Falkensteinu a Strasbourku nebo z datacentra klienta. Více lokalit je lepší pro vyšší dostupnost a Disaster Recovery.

“Řada firem doufá, že s přechodem do clusteru ušetří. Ve financích rozhodně nespočívá hlavní výhoda clusteru. Ta leží spíše v tom, že se budete moci věnovat svému primárnímu byznysu, nikoliv se neustále zabývat IT a vším s ním spojeným. Klasický server vydrží řadu let a může vás s jistou dávkou štěstí a hrubém součtu vyjít možná i levněji, když tedy nepočítáme nepřímé náklady typu bezpečnosti a zálohovatelnosti. Zcela jistě s klasickým serverem budete mít víc starostí než s clusterem.”
Petr Pomajbík, jednatel společnosti Petr Pomajbík jednatel společnosti

Cluster se hodí i pro velmi malé firmy

Dle dat ČSÚ v ČR využívají cluster přibližně dvakrát častěji velké společnosti než malé. Je to škoda, protože clusterové řešení se vyplatí společnostem již od dvou lidí! Je nesmysl, aby malá firma kupovala vlastní server, starala se o něj nebo měla ještě server v datovém centru... Za cluster bude malá firma platit od cca 2 000 Kč měsíčně a nebude se muset o nic dalšího starat.

Jako malá nebo střední firma můžete díky clusterovému řešení získat přístup k technologii nebo softwaru, které byste si jinak běžně nemohli dovolit. My jako poskytovatel clusteru vkládáme do nákupu a obnovy enterprise hardware miliony korun ročně. Například jednotlivé servery v clusteru jsou jednotkově za více než půl milionu korun, firewally od čtvrt milionu. Menší firmy většinou investují do těchto záležitostí částky řádově nižší. To se pak samozřejmě výrazně odráží na spolehlivosti, kvalitě a úrovni zabezpečení. Nehledě na úroveň administrace, zabezpečení a technický dohled včetně sofistikovaných zálohování a přímo dostupných hardwarových záloh.

Virtuální server ve VIP clusteru

Cenově dostupný a nejrychlejší způsob, jak zprovoznit a provozovat server. Stačí si nadefinovat konfiguraci serveru pro Linux nebo Windows. Bez čekání a investic do hardwaru a poplatkům datacentra. Pomůžeme s migrací, provozem i následnou optimalizací.

Virtualizované prostředí

Ideální pro provoz kritických zákaznických systémů nebo aplikací vyvinutých na míru. Servery v clusteru vytvoříme a nastavíme podle vašich požadavků. Pomůžeme s migrací, provozem i následnou optimalizací.

Hybridní cluster

Kombinace clusterových a vlastních serverů. Ideální, pokud chcete nasazovat nové aplikace do clusteru a přitom si třeba i zatím ponechat stávající IT infrastrukturu.

Interní cluster

Vnitřní privátní Cluster vytvořený na míru přímo ve vaší společnosti. Ideální, pokud potřebujete minimální latence ve výrobě (automatizace výroby, roboti, atp.). Navrhneme, zprovozníme, pomůžeme s migrací a zařadíme do našeho 24/7 dohledového centra, tak jako by byl cluster u nás v datacentru. Můžete využít duplikace/zálohy do našeho clusteru nebo záložních systémů pro vyšší ochranu dat.

 

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte a kontaktujte nás